Önemli Duyuru

DEĞERLİ DÖRTDİVANLI HEMŞERİM BU YAZIYI MUTLAKA OKUYUN

Değerli hemşerim vakfımız daha önce Divander olarak ve şuanda’da Divankav olarak Dörtdivan’a ve Dörtdivanlıya sosyal kültürel ve ekonomik yönden hizmet vermeye devam etmektedir. Şu ana kadar yapılan çalışmaları kısaca arz edeyim.

  1. 1996 - 2008 Yılları arasında yaylalarımızda yayla şenlikleri yapılmıştır. En az 5000 kişinin katıldığı bu şenliklerde yöremiz turizmine büyük katkı sağlanmıştır.
  2. 1996 - 2014 Yılları arasında 20 adet iftar yemeği verilerek hemşerilerimiz arasında kaynaşma ve dayanışma sağlanmıştır.
  3. 1996 - 2014 Yılları arasında yılda bir defa olmak üzere Divankav bülteni adlı dergiyi çıkararak hemşerilerimiz arasındaki haberleşme tanıtım ve bilgi alışverişine katkıda bulunuyoruz.
  4. 2008 – 2012 Yılları arasında Dörtdivan Köroğlu Doğa yürüyüşleri düzenledik.
  5. Bolu depreminde ve Adapazarı depreminde Bolu’da yaşayan 500 aileye yardım yapılmıştır.
  6. Sivil toplum örgütü olarak otoyoldan Dörtdivan ilçemize giriş çıkış verilmesi ve Dörtdivan Anadolu öğretmen lisesi açılması konularında siyasiler nezdinde çok ciddi çalışmalar yapılarak iyi neticeler alınması sağlanmıştır.
  7.  1999 yılından bugüne kadar üniversitede okuyan 550 öğrenciye 1468 adet burs verilmiş ve halen verilmeye devam edilmektedir. Bence vakfımızın en önemli hizmetlerinden biriside budur, bugüne kadar 550 öğrenciye burs verme başarısı Gerede vakfı hariç Bolunun hiçbir ilçesinde yoktur. Gerede ilçesi nüfusu ve zengin işadamı ile ilçemizin tam beş katı büyüklüktedir.
  8. Vakfımızın Ankara’da 3 tane gayrimenkulü vardır. Bunların bir tanesinde oturuyoruz, Diğer iki tanesinden ise aylık 5800 TL vakfımıza kira geliri sağlanmaktadır.

Değerli hemşerim vakfımız bu hizmetleri yapmasında maddi ve manevi desteğin tamamını sadece ve sadece siz değerli hemşerilerinden temin etmiştir. Devletin veya başkasının hiçbir desteği olmamıştır. Vakfımızın son yıllardaki çalışmalarında sayın hemşerimiz Veysel TİRYAKİ bey’in desteğide çok olmuştur. Vakfımızın bu başarısı Bolu’da hiçbir ilçede yoktur, Bu hizmetler sadece sizlerin desteği ve vakıf yönetiminin çalışması ile olmuştur. Ancak bu hizmetleri gerçekleştirirken bize destek verebilecek mesela 10 kişinin 4 ünden destek alabiliyoruz, diğer hemşerilerimize ya ulaşamıyoruz ya’da vakfın hizmetlerini iyi takip edemediklerinden veya yönetimdeki bazı kişilerle ilgili özel nedenlerden dolayı destek veremiyorlar veya vermiyorlar. Oysa vakıf hepimizindir, yanlışları düzeltmek doğruları desteklemek hepimizin görevi olmalıdır. Dedikoduya inanmayıp vakfımızın merkezini ziyaret edilmesi lazımdır. Bazı hemşerilerimizin görüşleri vakfa ters ise buna zaten diyecek bir şey yoktur.
Sevgili hemşerimiz yaptığımız hizmetlerin en hayırlısı okuyan gençlerimize verdiğimiz burslardır. Bugüne kadar burs verdiğimiz öğrenciler Doktor, Hâkim, Avukat, Mühendis, Öğretmen ve başka diğer mesleklerde şu an çalışmaktadırlar ve bu bizi çok mutlu etmektedir. Bu desteği sadece hemşerimizlerden aldığımız yardımlarla yaptığımız için çok mutluyuz.
Sevgili hemşerimiz sizlerden sadece maddi destek değil manevi destekte istiyoruz, Vakfı tanıyın vakfın merkezine gelin görün inceleyin duyduğunuza değil gördüğünüze inanın, inandıklarınızı diğer hemşerilerimize anlatın ki daha faydalı olalım.
Bu vakıf tüm Dörtdivanlıların vakfıdır vakıf daha güçlü olursa Bu ilçemiz ve insanımız için çok daha iyi olacaktır. Vakıfta görev ve nöbet değişikliği vakti yaklaşmaktadır gençlerimiz bu nöbeti teslim almaya hazır olmalıdırlar.
Bu arada vakfımızın kurulduğu günden bugüne kadar hizmet veren tüm yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımıza vermiş oldukları maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür eder ve Yönetim Kurulu adına hepinizi saygıyla selamlarız.

DİVANKAV YÖNETİM VE DENETİM KURULU ADINA

Ethem ERTUĞ
Başkan
Adem YILMAZ
Başkan Yrd.
Ahmet ERSOY
Muhasip Üye